اسکن کف پا

 

اسکن کف پا

اسکن کف پا چیست؟

اسکن کف پا ، اطلاعات مهمی از عملکرد کل بدن به ما می دهد، چیزی که اغلب بیمارانی که به پزشک مراجعه کرده و از درد بدن شکایت دارند به آن توجهی ندارند.پردازش اطلاعات به دست آمده از اسکن کف پا در  بیماران، نشان می دهد که اختلالات پا و کف پا نقش حیاتی در بروز  بیماریها مانند سردرد، کمردرد، زانو درد و درد مفاصل دارندمی‌ تواند  اسکن کف پا بسیاری از مشکلات افراد از جمله پا درد، کمر درد و… را بهبود بخشد. توصیه ما به افراد این است که با استفاده از این تکنولوژی سلامت خود را تا میزان زیادی افزایش دهند.کلینیک ارتوپدفنی امین طب با استفاده از پیشرفتهرین ومجهز ترین دستگاهای اسکن کف پا داینامیک و استاتیک به بررسی و معاینه کف پای بیماران میپردازد.

شایع ترین بیماری هایی که نیازمند معاینات کف پا و اسکن کف پا هستند عبارتند از:

هالگوس والگوس, شکستگی استخوان کف پا ,چرخش های قسمت قدامی پا,  انحرافات ساق  ,انحرافات زانو ,آسیب های مچ پا و…

قوس های کف پا، نقش کلیدی در توزیع وزن در کف پا دارند. به طور طبیعی هر قسمت از کف پا برای تحمل مقدار بخصوصی از وزن تعبیه شده اند.

طبیعتا غیرنرمال بودن نحوه ی استخوان بندی و شکل استخوان های کف پا، باعث برهم زدن این توازن وزنی شده و قسمت های مختلف فوت را در معرض استرس های قرار می دهد که برای تحمل این مقدار وزن تعبیه نشده است و به دنبال آن بیومکانیک کل اندام و مفاصل را تحت تاثیر قرار می دهد.